Sağlık Hayat

Şirketimizin Ortaklık Yapısındaki Değişim Hakkında

ratios

Demir Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş sermaye yapısı, 23 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşen resmi hisse devri neticesinde aşağıdaki şekilde değişmiştir.

DEVİR ÖNCESİ DURUM 
DEVİR SONRASI DURUM 
 Ortak Adı Demir Finansal Grup Holding Anonim Şirketi  Demir Hayat Group B.V. 
 Ülke Türkiye Cumhuriyeti  Hollanda 
 Ortaklık Oranı (%) %100  %100 
 Sermaye Payı (TL ve adet) 19.200.000  19.200.000 

Demir Hayat Group B.V.

Demir Hayat Group B.V., Hollanda’da 65824962 sicil numarasıyla “Haaksbergweg 71,Suite 3,1101 BR, Amsterdam, Hollanda” adresinde Demir Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş hisselerini devralmak amacıyla 14 Nisan 2016 tarihinde kurulan Hollanda menşeli bir holding şirketidir. Şirketin bu satın alma işlemi dışında başka bir faaliyet konusu bulunmamaktadır. Demir Hayat Group B.V. hisselerinin tamamı, EMF NEIF iştiraklerinin paylarını tutmakla sorumlu olan ve 12 Ağustos 2013 tarihinde Hollanda kanunları çerçevesinde kurulmuş olan EMF NEIF Cooperatif U.A. ‘ya aittir.

EMF New Europe Insurance Fund (“EMF NEIF” veya “Fon”)

EMF NEIF, başta Türkiye olmak üzere Avrupa Birliği üyesi olmayan Doğu Avrupa ülkelerinde sigorta ve ilgili sektörlere yatırım yapmak amacıyla oluşturulmuş, merkezi Birleşik Krallik’ta bulunan bir yatırım fonudur. Fonun yatırımcıları (Alman Sigorta Grubu “Gothaer”, Alman Kalkınma Bankası “DEG”, Hollanda Kalkınma Bankası “ FMO” ve Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası “EBRD”) olup yatırımcılar tarafından taahhüt edilen toplam yatırım tutarı 90 milyon Amerikan Doları’dır. 

EMF Capital Partners Limited (“EMF” veya “Fon Yöneticisi”)

EMF, gelişen pazarlarda sigorta hizmetlerine odaklanmış bir girişim sermaye yönetim  ve danışmanlık şirketidir. Merkezi Londra’da bulunan EMF’nin İstanbul ve Moskova’da temsilcilikleri bulunmaktadır. EMF'nin Birleşik Krallık'taki iştiraki olan EMF Capital (UK) Limited,  Financial Conduct Authority (FCA)  tarafından yetkilendirilmiş ve finansal otorite regülasyonlarına tabi bir şirkettir.

Daha detaylı bilgi için: www.emfcp.com