Sağlık Hayat

Gökhan Esen

Gökhan ESEN - ESENLER SİGORTA
Esenler Sigorta


Demir Hayat özel olarak Sağlık Sigortaları alanında uzman bir sigorta şirketi. Acentesi olmadan evvel sektörde ismini sürekli duyduğum, özellikle hastaneler de hizmet alan poliçe sahiplerimizden yaptıkları araştırmalardan hızlı çözüm üreten bir şirket olduğu bilgisi de önemli yer tutmaktadır.
1. Sağlığınıza dikkat eder misiniz? Buradan sigortalılarımıza aktarabileceğiniz size özel sağlıklı yaşam formülleriniz var mı? 

Sağlığıma her bilinçli insan kadar dikkat ediyorum. Tavsiye edebilecek bir sağlıklı yaşam formülü vermek için kendimi yetkili görmüyorum, keza lezzetli yemeklere dayanamıyorum kebap, tatlı ve hamur işini severek tüketiyorum, hali ile kilo almak da kaçınılmaz oluyor. Ancak özellikle yaz aylarında her sabah yaklaşık 10 km civarı tempolu yürüyorum. Bu bir saatlik aktivite hem bir zindelik getirirken hem de yemeklerin tesirini bir miktar azaltıyor diye düşünüp mutlu oluyorum. Bu arada belirtmeliyim ki bu yaşıma kadar hiç sigara kullanmadım, bunun da tahmin ediyorum faydaları vardır.

2. Sigortalılarımıza hizmet veriyorsunuz. Geçen süre zarfında şirketimizin üzerinizde bıraktığı izlenimleri aktarmak üzere bize  neler söylemek istersiniz?

Yaklaşık 10 yıllık bir acentelik geçmişim var. Bu 10 yılın son 2 yılında Demir Hayat acentesi olarak faaliyet gösteriyorum. Neden Demir Hayatı tercih ettim? Demir Hayat özel olarak Sağlık Sigortaları alanında uzman bir sigorta şirketi. Acentesi olmadan evvel sektörde ismini sürekli duyduğum, özellikle hastaneler de hizmet alan poliçe sahiplerimizden yaptıkları araştırmalardan hızlı çözüm üreten bir şirket olduğu bilgisi de önemli yer tutmaktadır. Net olarak söyleyebilirim ki; bugüne kadar Demir Hayat’tan kestiğimiz poliçelerde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadık, belki bir tanesinde poliçe sahibinin sağlık kurumunda iken sormak, öğrenmek istediği konu olmuştur, onu da kolaylıkla çözüme kavuşturduk.

3. Şirketimizin hizmet  kalitesini 1 den 10 a kadar puanlamanızı istesek hangi puanı verirdiniz? Neden?

9, keza 10 çok iddialı olur [gülüyor], daha da iyisi olsun diye.

4. Son olarak sizin de dile getirmek istediklerinize yer vermek isteriz. Sigortalılarımızla ve okurlarımızla bu vesile ile neler paylaşmak istersiniz?

Şüphesiz yeryüzünde insanoğlunun sahip olduğu en önemli hazine sağlıklı bir ömürdür. Bu anlamda sağlığa dönük riskler de karşılaşılması muhtemel bedeni ve ruhsal hastalıklardır. Günümüzde tıptaki gelişmeler neredeyse artık her hastalığa çare bulma peşinde olsa da, insanın sağlığını kaybetmesi hayatını kaybetmesi sonucunu doğurmakta. Bu anlamda sigortanın insan sağlığını güvence altına alması esas itibarı ile insanlar için bulunmaz bir nimettir. Gelişmiş ülkelerde gerek devletlerin vatandaşlarına sunduğu sağlık hizmetleri ve bu hizmetler için sağladığı sigorta şemsiyesi, insanların bu anlamda endişelerini gidermektedir.

Ülkemizde genelde sigorta anlayışının çok geliştiğini söylemek mümkün olmasa da, kişilerin evlerini, arabalarını sigorta ettirirken, en değerli hazinelerini sağlıklarını sigorta ettirmek hususunda göreceli bir kayıtsızlık içerisinde olmalarını anlamak maalesef çok kolay değil.

Bunda sağlık sigortalarının görece daha maliyetli olması sebep olarak görülse de karşılığında kaybedilecek olanın sağlık olduğu düşünüldüğünde bu geri duruşu anlamak mümkün olamıyor. Kaldı ki her geçen gün gelişmekte sınır tanımayan Dünya da, ilerlemenin birlikte getirdiği sağlığı tehdit eden faktörler, her birimiz için hasta olma riskini gün geçtikçe yükseltmektedir.

Çevresel faktörler, endüstriyel faktörler, aslında bizleri gözle görülmese de hastalığa itiyor. Buna rağmen karşılaşılacak risklerden kurtulmak çok maliyetli, altından kalkmak çok güç.Sağlıklı iken ileriye dönük tedbiri almak çok önemlidir. Bunu hiç unutmayalım. İhtiyaç hasıl olduğu zaman alınamayacak tek şey sigorta poliçesidir. Yani kimsenin hele bir hasta olayım sonra düşünürüz deme şansı yok. Hastalandıktan sonra her şey için çok geç oluyor.

Söylemek istediğim son söz; hepimiz bilinçli olmalıyız, sağlığımızın sahip olduğumuz en kıymetli hazinemiz olduğunu unutmamalı, karşılaşabileceğimiz risklere karşı kendimizi sağlıklı iken güven altına almalıyız.

Sizlere ve değerli Demir Hayatlılara çok teşekkür ediyor, işlerimizde başarı ve kolaylıklar diliyorum. Sağlıklı günlere…