Sağlık Hayat

Burcu Özerden

Burcu ÖZERDEN 83x110 Demir Hayat Sigorta
İç Denetim Müdürü


Demir Hayat, müşteri memnuniyetini üst seviyede tutan, tüm sigortalıların beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerini şekillendirmeye çalışan bir yönetim anlayışına sahip.
1) Sağlığınıza dikkat eder misiniz? Buradan sigortalılarımıza aktarabileceğiniz size özel sağlıklı yaşam formülleriniz var mı?

Sağlımızı kaybetmeden kıymetini bilmek ve onu korumak uzun bir yaşam için en doğru davranış olacaktır. Bunun için de yediklerimize dikkat etmek ve hareketsiz bir yaşam biçiminden mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışmak gibi fiziksel önlemlerin yanında, fırsat buldukça seyahat etmek ve keyif aldığımız aktivitelerle uğraşmanın da ruhsal anlamda sağlıklı yaşamın başlıca unsurları olduğunu düşünüyorum.

2) Demir Hayat Sigorta'da çalışıyorsunuz. Geçen süre zarfında şirketimizin üzerinizde bıraktığı izlenimleri aktarmak üzere bize neler söylemek istersiniz?

Demir Hayat Sigorta kendi alanında ürün yapısı ve tecrübeli kadrosuyla sigorta sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren köklü bir şirket. Aynı zamanda geniş bir aile demek de yanlış olmaz. Uzun süredir burada çalışan arkadaşlarımız kadar aramıza yeni katılan arkadaşlarımız da ilk günden bu ailenin bir parçası olduklarını hissediyorlar. Böyle bir çalışma ortamında da hizmet kalitesi en üst seviyeye çıkıyor.

3) Şirketimizin müşterilere sağladığı  hizmet  kalitesini 1 den 10 a kadar puanlamanızı istesek hangi puanı verirdiniz? Neden?

Demir Hayat, müşteri memnuniyetini üst seviyede tutan, tüm sigortalıların beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerini şekillendirmeye çalışan bir yönetim anlayışına sahip. Sigortalı taleplerine yaklaşım ve iş süreçleri göz önüne alındığında puanım 9.

4) Son olarak bu güzel söyleşimizde sizin dile getirerek istediklerinize de yer vermek isteriz. Sigortalılarımızla ve okurlarımızla bu vesile ile neler paylaşmak istersiniz?

Ülkemizde sigorta bilincinin arttırılması gerektiği görüşündeyim. Sigorta her şeyden önce gelecekte maruz kalacağımız risklere karşı bizi güvence altına alır. Bu nedenle eğer sağlık sigortaları için konuşursak, henüz sağlık problemleri ile karşılaşmamışken sigortalanmayı tercih edip makul bir prim ve teminat yapısıyla gelecekte karşılaşacağımız risklere karşı önlemimizi erkenden alabiliriz.